четвер, 28 січня 2021 р.

 


        До Дня пам'яті героїв Крут представлена інформація як про події далеких років, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, так і про нещодавні часи і сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні.

                                                                Герої України.  Крути   


вівторок, 26 січня 2021 р.


        27 січня світ згадує жертв Голокосту — жахливої трагедії єврейського народу, яка, як свідчать більше 70 років історії, не навчила людей, що саме ненависть до «інакшості» призводить до темряви, болю, смерті.


 

субота, 23 січня 2021 р.



    23 січня — 130 років із дня народження Павла Тичини. До громадської та політичної позиції поета історики літератури мають суперечливе ставлення, однак не заперечують, що ранній період творчості і поезія молодого Тичини — це щось сутнісно нове в українській літературі.
 

четвер, 21 січня 2021 р.

 

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.
22 січня у кожному куточку України відбудеться свято - 102-річниця з Дня проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. День Соборності України, який відзначається з 1999 року, який має глибоке історичне коріння і спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну державу.
 Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

                                              День Соборності України



четвер, 14 січня 2021 р.


 15 січня у всьому світі святкується Wikipedia Day – день народження онлайн-енциклопедії Вікіпедія.

Її автори і редактори – це тисячі людей по всьому світу, які беруть участь у написанні, доповненні та перекладі статей на понад 300 мов світу. У цьому році Вікіпедії виповнюється 20 років.
У 2001 році Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили онлайн-енциклопедію. Назву "Wikipedia" придумав Ларрі Сенгер. Він поєднав слова wiki (від гавайського "швидкий") і pedia (від "енциклопедія").
Уже через місяць кількість статей перевищила 1000, а 7 вересня 2001 року перевалила за 10 тисяч.
Впродовж першого року існування Вікіпедії було створено понад 20 000 енциклопедичних статей.
На цей час кількість статей української Вікіпедії становить 1 067 409. За цим показником вона перебуває на 17-му місці серед усіх мовних розділів, на 10-му місці серед європейських Вікіпедій та на 3-му місці серед Вікіпедій слов'янськими мовами.
Українська Вікіпедія станом на 14 січня 2021 року має 539 799 зареєстрованих користувачів.
Загальна кількість сторінок в українській Вікіпедії — 3 665 286.
Вітаємо і щиро дякуємо усім причетним, хто день у день збагачує і забезпечує нас необхідною інформацією!

понеділок, 11 січня 2021 р.

 

Найввічливіший день у році – 11 січня. Цього дня відмічається Всесвітній день „Дякую”.