понеділок, 29 січня 2024 р.

 

    30 січня 1930 року народився український дитячий письменник Всеволод Нестайко.
    Його мати була вчителькою. Сімейна легенда Нестайків стверджує, що акушер, який приймав пологи, почувши перший крик хлопчика, привітав маму словами: “Мадам! У вас, здається, з’явився письменник!”
    Доля Нестайка не була легкою. Уже 1933-го його батька заарештували – за те, що в молодості він був січовим стрільцем та воїном Української Галицької армії. Нестайко-старший переїхав до радянської України із захопленої поляками частини країни, повіривши радянській пропаганді, яка у 1920-х практикувала політику “українізації”. Але замість свободи бути українцем отримав звинувачення у шпигунстві. Більше Всеволод батька не бачив. Його мати, рятуючись від Голодомору, втекла до Києва – до сестри. Сам Нестайко так згадував перші роки свого життя: “У дитинстві я не мав дитинства”. Хлопець пережив у Києві німецьку окупацію під час Другої світової війни. Дивно, як за таких умов він зміг зберегти оптимізм та гумор, такі характерні для його персонажів.
    Перші свої твори Нестайко публікував у журналі “Барвінок”. А 1956-го вийшла вже окрема його збірка – “Шурка і Шурко”. Загалом за роки письменства він створив понад 30 повістей, романів та збірок оповідань. Найвідомішим твором Нестайка, звісно, ​​стала трилогія “Тореадори з Васюківки”. Однак і багато його інших повістей і романів входять до “золотого фонду” дитячої літератури, наприклад: “У країні сонячних зайчиків”, “Одиниця з обманом”, “П’ятірка з хвостиком”, “Загадка старого клоуна”, “Чудеса в Гарбузянах” тощо. Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві на Байковому цвинтарі.

 

Сьогодні, 29 січня, вшановуємо річницю бою під Крутами!
💙💛
Знову згадуємо героїзм українських військових курсантів, які стояли проти червоної армії під командуванням капітана Муравйова.
Цей бій – символ самопожертви та відданості боротьбі за нашу незалежність. Боротьба триває, бо це бій за Україну та її майбутнє!

Герої Крут



субота, 27 січня 2024 р.

 


Голокост!
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини – НЕ ПОВИННО БУЛО ПОВТОРИТИСЯ!




понеділок, 22 січня 2024 р.

 

    Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 1919 року Україна відзначає День Соборності.
    Сьогодні, як ніколи у сучасній історії, День Соборності України уособлює єднання всієї країни заради єдиної мети – перемоги над агресором.
Як і понад сто років тому, українська нація пліч-о-пліч дає відсіч загарбницьким діям північно-східного сусіда.
    Здобувачі освіти Ямпільської спеціальної школи приєдналися до свята, взявши участь у історичній годині «Наша сила в єдності». Діти дізналися про історичне значення Дня Соборності України, про історію свята, розшифровували значення слова « Соборність» та переглянули відеоролик «День Соборності України - Акт Злуки». Також склали пазл:
" Україна – єдина країна”, де ознайомились з розташуванням регіонів України.
    Для тих читачів, хто має бажання дізнатися більше про історію своєї країни, була створена тематична добірка літератури «Шляхами української державності», яка ознайомила відвідувачів з подіями тих років та сучасним поглядом на їх розвиток.






субота, 20 січня 2024 р.

 


     В представлених книгах відтворена узагальнена картина баталій, показано всю велич героїзму українських кіборгів, які самовіддано обороняли новий термінал. Понад 20 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, коментарі військових та експертів - усе це під обкладинкою непростих, але дуже важливих і правдивих книжок.
Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько «кіборги"