вівторок, 24 вересня 2024 р.

 


Мрії — це яскраві образи в нашому внутрішньому світі, що сприймаються як реалістичні й фантастичні, недосяжні або цілком можливі для втілення. Кажуть, що історія людства є історією великих мрійників, адже відкриті материки, доленосні винаходи, геніальні твори мистецтва — все це починалося з мрій, які спершу здавалися дивними чи нездійсненними. Сучасна психологія визнає, що мріяти корисно — це дозволяє людині наповнюватися позитивними емоціями та моделювати бажаний варіант свого майбутнього.
Тож вітаємо усіх мрійників з цим чудовим святом! І нехай ваші мрії наповнюють ваші серця добром і радістю, і обов‘язково здійснюються!
А чудова добірка книжок для прекрасного дозвілля юним мрійникам.










вівторок, 17 вересня 2024 р.

 

 

160 років від дня народження Михайла Коцюбинського

17 вересня 2024 року відзначаємо важливу подію — 160-річчя від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча та голови чернігівської «Просвіти» Михайла Коцюбинського. Він народився 17 вересня 1864 року у Вінниці у дворянській родині та став одним із найяскравіших представників модерної української літератури.
Михайло Коцюбинський — це приклад людини, яка зуміла подолати важкі життєві обставини й перетворити свої труднощі на джерело творчого натхнення. Попри матеріальні труднощі, втрату батька та догляд за родиною, він продовжував навчатися і писати
Його перші твори не знайшли визнання, але це його не зупинило. З часом, Коцюбинський став автором відомих повістей та новел, таких як «Тіні забутих предків», «Fata morgana» та «Intermezzo».
Його творчість відзначається глибиною психологічного аналізу, тонким ліризмом та увагою до внутрішнього світу людини. Він також одним із перших почав впроваджувати імпресіоністичні техніки в українській літературі, створюючи емоційно насичені й водночас символічні образи.
Михайло Коцюбинський не лише писав, але й активно підтримував українську культуру, був одним із провідників національного відродження. Його громадянська позиція та революційні ідеї вплинули на багатьох сучасників, а літературна спадщина залишається актуальною і сьогодні



понеділок, 9 вересня 2024 р.

 

        9 вересня 1769 року народився Іван Котляревський - український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Його поема «Енеїда» стала першим в Україні літературним твором, написаним народною українською мовою. Іван Франко у поезії «Котляревський» писав: «Так Котляревський у щасливий час Вкраїнським словом розпочав співати, І спів той виглядав на жарт не раз. Та був у нім завдаток сил багатий, І огник, ним засвічений, не згас, А розгорівсь, щоб всіх нас огрівати». Іван Петрович Котляревський – письменник, з чиїм ім’ям пов’язується початок нової української літератури. Свої твори він писав чудовою українською народною мовою. В історію вітчизняної літератури І.П. Котляревський увійшов як автор поеми «Енеїда», п’єс «Наталка Полтавка» і «Москаль – чарівник».


четвер, 5 вересня 2024 р.

 







5 вересня🍁 101 річниця від дня народження неперевершеного майстра дитячої поезії 🍁Григорійя Пилиповича Бойка.
Народився поет в селі Оленівка на Донеччині. Декілька поколінь Бойків уміли говорити віршами. Батько поета, Пилип Бойко теж писав вірші. Початком своєї літературної діяльності Григорій Бойко вважав 1950 рік, коли в Донецькому обласному видавництві вийшла його перша збірка віршів для дорослих «Моя Донеччина», а вже наступного року вийшла в світ збірка його поезій для дітей «Будем шахтарями». Відтоді поет не зраджував наймолодшим читачам, повністю віддав їм тепло свого серця і свій непересічний талант. Грицько Бойко писав для дітей поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки. Письменник видав близько 100 книжок для дітей.
Грицька Бойка справедливо можна назвати
неперевершеним майстром сміху в поезії для дітей. Він, як ніхто інший, вмів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором
дотепно й незлобливо показати найрізноманітніші
вади дитячого характеру.
Тож згадуємо, читаємо, вивчаємо поезію улюбленого майстра веселих віршів декількох поколінь українських дітлахів!
А добірка книжок вам у поміч.