середа, 20 листопада 2024 р.

 


Цьогоріч Україна відзначає 11 річницю Дня Гідності та Свободи. Цей день – символ боротьби українського народу за демократію, європейський вибір, за гідність та права людини. Цього дня вшановуємо пам’ять усіх, хто віддав своє життя у цій боротьбі.
«З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору» Указом Президента України Петра Порошенка від 13.11. 2013 року № 872/2014 встановлено в Україні День Гідності та Свободи, який щорічно відзначається 21 листопада.
Більше інформації про цей особливий і важливий день за джерелами:
1. ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ «ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ» (21 листопада):
2. ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ МАЙДАН У ЗАПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК:
3. ВІРТУАЛЬНИЙ ТУР МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ВИСТАВКИ «МАЙДАН: ВІД НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДО СВОБОДИ»:

понеділок, 18 листопада 2024 р.

 



             1000 днів війни: незламність України у боротьбі за свободу.
24 лютого 2022 року стало днем, який змінив хід історії України та світу. Росія розпочала повномасштабну військову агресію, спрямовану на знищення української державності, культури та нації. За ці 1000 днів Україна пройшла через жахіття війни, але водночас довела, що незламність духу, єдність народу та міжнародна підтримка можуть стати основою для Перемоги.
1000 днів війни довели: Україна бореться не тільки за свою незалежність, а й за демократичні цінності світу. Ця боротьба має високу ціну, але її мета — свобода, гідність та мир.


четвер, 14 листопада 2024 р.

 



Міжнародний день протидії булінгу відзначають щороку у третю пʼятницю листопада. І він відзначається двічі на рік, у лютому та листопаді, з метою вирішення нагальної проблеми булінгу серед дітей, підлітків і навіть дорослих.
Булінг має різні форми:
✅ Фізичний булінг– штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
✅ Економічний булінг–крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.
✅ Психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж тощо.
Міжнародний день протидії булінгу був ініційований з метою заохочення шкіл, громад та організацій до колективної роботи, щоб зупинити булінг та покласти край ненависті та расизму шляхом підвищення обізнаності про поширеність та вплив усіх форм булінгу на дітей різного віку. Символом цього дня є синій колір, що символізує мир, важливість і впевненість.
У цей день учасникам пропонується одягнути блакитні сорочки, щоб символізувати об’єднану позицію проти булінгу. Школи та організації по всьому світу беруть участь у заході, закликаючи учнів та викладачів одягнути блакитні сорочки, створюючи море блакитного кольору на підтримку цієї справи.







вівторок, 12 листопада 2024 р.

           13 листопада минає 135 років від дня народження Остапа Вишні – зачинателя літературного жанру «усмішка». Остап Вишня… Під таким ім’ям увійшов у літературу незрівнянний сміхотворець Павло Михайлович Губенко, письменник, який обрав своєю зброєю в боротьбі за людину сміх, майстер слова, великий громадянин, що понад усе любив людей. Головним джерелом гумору Остапа Вишні була любов до життя, до людини, а девізом – «Треба любити людину більше, як самого себе». Остап Вишня – це не просто гуморист, він поет за станом душі.



 


13 листопада, в багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти.
Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії в 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти. Офіційно Всесвітній день доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на III конференції Руху доброти.
Всесвітній день доброти – це свято дії, тому й заходи, приурочені до цього пам'ятного дня, завжди спрямовані на допомогу нужденним людям. Воно має надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя.